На світі немає нічого важливішого за людське життя, яке складається з внутрішнього світу людини, з емоцій і стосунків, відчуттів і переживань, перемог і поразок, посмішок і сліз. Усі ці емоції випромінює фотовиставка «Благодійність в об’єктиві», яка вже четвертий день поспіль перебуває у Запоріжжі та привертає увагу громадськості до найкращих практик благодійності.

У минулому році майже 40% українців жертвували – в середньому від 100 до 500 гривень – і підтримували благодійні справи. Про це свідчить соціологічне дослідження, проведене Українським форумом благодійників спільно з Центром Разумкова.

А це говорить про те, що людям не байдуже, що їм не все одно. Без сумніву, цифри можуть змінитися, і зміняться. Певні, що вже змінилися, а разом із ними змінилися і люди, які допомагають іншим.

Ми вже писали про відкриття фотовиставки у Запорізькій обласній універсальній науковій біліотеці, де за кожною світлиною стоїть чиясь доля – у когось трагічна, у когось більше оптимістичніша.

Сьогодні, 14 вересня, проникнутися долями інших прийшли студенти та студентки Інститут журналістики і масової комунікації — КПУ Класичного приватного університету. Про це повідомляє Yarko production.

Майбутні представники ЗМІ не лише переглянули фото, а й поспілкувалися з координатором виставки у Запоріжжі Миколою Колодяжним, задали кілька питань та дійшли згоди, що цей проект висвітлює дійсно дуже актуальну соціальну проблематику українського суспільства.

Враження від побаченого у студентської молоді досить різні. Хтось вподобав усю фотовиставку, а комусь припали до душі конкретні роботи. Так чи інакше, усі лишися в захваті. Хтозна, можливо серед цих молодих людей є майбутні переможці всеукраїнського конкурсу, і зовсім скоро їх роботи побачить вся країна.

Примітно, що на виставці не представлені роботи запорізьких фотографів. Хоча показати свої таланти у нас є кому. Ось вам ще один хороший привід для студентів заробити собі чесне добре ім’я.

А поки майбутні журналісти та журналістки обдумували цю пропозицію, ми взяли у них кілька коментарів. Враження від фотовиставки лунають з перших вуст.

✔️ Володимир Волков, студент-журналіст Класичного приватного університету:

— «Больше всего меня удивила картина «Дитина?». На ней изображен ребенок со взрослыми глазами и множеством морщин. По внешнему виду он напоминает мужчину лет 50-ти, а по факту, это мальчик лет 11-12. Когда я посмотрел на это фото у меня по коже «пробежали мурашки» и по телу прошел холодок.

Остальные картины более влияют на социальное состояние нашей страны. Они меня не сильно удивили, но, на них было интересно смотреть».

✔️ Марія Гедікова, студентка Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету:

«Каждый раз, когда я подходила к новой картине у меня возникали новые эмоции. Если постоять и посмотреть на эти фотографии, они проницают душу и пробирают до мурашек. Они вызывают эмоции, которые не передать словами.

На них изображены эмоции детей, которые живут, растут в местах, где сейчас идет война, и они другой жизни не знают.
Эта выставка очень сильна эмоционально. Я бы советовала посмотреть эту выставку людям, которые пренебрежительно относятся к больным детям».

✔️ Надя Козьмік, студентка І-го курсу Класичного приватного університету. Спеціальність: реклама і зв’язки з громадськістю:

«Меня очень впечатлили фотографии. Все они передают то настроение и те чувства, которые испытывает любой человек.

Мне кажется, каждый должен увидеть эту выставку, чтобы понять те ужасы, которые существуют в нашей стране, чтобы осознать ту проблему, которая есть в нашем социуме, чтобы с пониманием относится к тому, что происходит и поддерживать друг друга в сложные времена.

Люди, изображенные на фото, показывают, что они не теряют надежу даже в самое трудное время и понимают, что когда-то наступит день, когда они снова будут счастливы. Они верят в свое счастливое будущее.

Мне очень понравилась выставка. Я даже немножко заплакала. Но этого никто не видел».

✔️ Максим Войта, майбутній журналіст, студент Класичного приватного університету:

«Щиро вдячний за можливість побачити цю виставку. Дуже картаю себе за свої минулі висловлювання про те, що у мене погане життя. Побачивши ці фото розумію, що життя в мене гарне, у мене хороша сім’я, у мене є все.

Найбільше вразила світлина «Музика». На ній зображена німецька скрипалька, яка завітала до будинку літніх людей. Фото дуже двояке.

Спочатку не бачиш скрипальку, лише бабусю. Мені навіть здалося, що світлина зроблена не в приміщенні, а десь на вулиці. Потім придивився і побачив картину повністю. На ній було вже не те, що відразу кинулося в очі. Думаю, треба дивитися на все об’єктивно, аби сприймати картину у повному її обсязі.

Без сумніву, ця виставка показує різні долі, різні життя, різні проблеми людей».

Якщо ви ще не бачили фотовиставку, але дуже хочете, можете зробити це до 16 вересня. Двері Запорізької обласної універсальної бібліотеки відкриті з 9-ї ранку до 19:00. У п’ятницю та суботу – до 17:00. Підіймайтеся на третій поверх, не прогадаєте. ?

Помічайте життя навколо себе, людей, які вас оточують, зберігайте найяскравіші моменти не лише в пам’яті, а й на фото. Бо, як говорила Ліна Василівна:

«На старих фотографіях всі молоді,
На старих фотографіях мертві сміються…».

*
Автор, фото: Іра Ярко спеціально для Yarko production