Вже рівно місяць, як завдяки підтримці Програми малих грантів Посольства США в Україні благодійний фонд «Імпульс.ЮА» відновив проведення у Запоріжжі заходів з соціально-психологічної, правової та гуманітарної підтримки жінок-переселенок з дітьми.

За цей місяць ми провели вже десять зустрічей, учасницями яких стали більше сотні жінок-переселенок, і маже стільки ж дітей з їхніх сімей. Географія прибуття наших учасниць – практично вся територія півдня і сходу України, які тимчасово окуповані або де йдуть бойові дії:
— Токмак
— Оріхів
— Пологи
— Гуляйполе
— Бердянськ
— Дніпрорудне
— Степногірськ
— Василівка
— Мелітополь
— Енергодар
— Кам’янка-Дніпровська
— села Кам’янське, Новобогданівка та інші села Запорізької області
— Курахове
— Мар’їнка
— Слов’янськ
— Лисичанськ
— Маріуполь
— інші населені пункти Донецької та Луганської областей
— Херсон та Херсонська область

Практично на кожній зустрічі у нас бувають і сльози, і радість. Сльози через втрачені домівки, господарства, роботу, через втрату близьких людей. Через непростий шлях адаптації у новій громаді і початку нового життя. Змиритися з тим, що втрачене поки що не повернути, і треба рухатися далі і починати все знову багатьом жінкам дуже непросто. Тому надзвичайно важливою є психологічна підтримка, яку жінки отримують від наших спеціалістів.

Багатьом сім’ям ВПО доводиться стикатися з різними правовими проблемами: щодо оформлення дітей до навчальних закладів, щодо отримання компенсації за втрачене майно, щодо розірвання стосунків з роботодавцями, які залишились на тимчасово окупованій території і так далі. Тут поради і консультації фахівців фонду також виявилися дуже доречними.

Складно буває не тільки жінкам, а й дітям, які приходять разом з ними. Евакуація, переїзд, адаптація на новому місці нерідко спричиняють труднощі в поведінці дітей. Особливо важко дітям, яким довелося побувати в зоні бойових дій, пережити артилерійські чи ракетні обстріли, авіаційні удари. Нажаль, часто такі випадки призводять до сильних травм дитячої психіки. Звичайно, за кілька зустрічей повністю позбутися від наслідків такої проблеми неможливо. Але наші спеціалісти допомагають зняти загострення та підказують шляхи, які допоможуть батькам та дітям подолати негаразди.

Якщо говорити відверто, то з емоційної точки зору всі ці зустрічі є дуже непростими. Але коли ми чуємо зізнання про те, що після зустрічей жінки відчувають полегшення, що до них повертається бажання жити і рухатися жалі – це надихає і надає сили і нам.

Корисним і приємним бонусом для кожної учасниці зустрічей стають набори побутової хімії та засобів гігієни, які, за словами самих жінок, є для них дуже актуальними.

Наш проєкт продовжує працювати до кінця грудні. Тож запрошуємо жінок-переселенок з дітьми, які перебувають на території міста Запоріжжя, приєднуватися до наших заходів та подавати заявки!

Подати заявку на участь у заходах проєкту необхідно, заповнивши анкету за посиланням
https://forms.gle/Y2K2XEbjTN4TU3N99

Проєкт «Надання комплексної соціально-психологічної, правової та гуманітарної підтримки жінкам-переселенкам з дітьми, які перебувають у місті Запоріжжя» здійснюється за підтримки Програми малих грантів Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Alumni small grants program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

Партнером проєкту є Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека