Під час Infoparty «Розкадровка», яке відбулося минулої неділі у Запоріжжі, місцеві підлітки отримали символічних «Оскарів». Приводом для такої відзнаки стала проведена ними навесні інформаційна кампанія «Покоління без насильства».

Навесні цього року в інтернеті та в ефірах запорізьких телеканалів з’явилися незвичайні відеоролики. Присвячені вони були проблемі гендерно зумовленого та домашнього насильства. І хоча подібні відео вже не один раз з’являлися в інформаційному просторі, особливість згаданих полягала в тому, що їх створювали не професійні відеомейкери, а запорізькі підлітки. Свої сили у відеомейкінгу спробували молоді учасники та учасниці програм запорізького благодійного фонду «Імпульс.ЮА».

За підтримки UN Women Ukraine молоді активіста спочатку пройшли спеціальне навчання, після чого створили власні відео, спрямовані на подолання гендерно зумовленого і домашнього насильства. Практично у всіх роликах авторами сценаріїв, режисерами, операторами, монтажерами, акторами і так далі стали самі підлітки. Організована ними інформаційна кампанія отримала назву «Покоління без насильства» – «No Violence Generation».

В результаті молодим творцям вдалося створити п’ять оригінальних відео, які забрали в Інтернеті більше 30 тисяч переглядів, і навіть потрапили в ефіри запорізьких телеканалів.

Після пом’якшення карантинних обмежень учасники інформаційної кампанії «Покоління без насильства» забралися разом на Infoparty «Розкадровка», щоб разом з іншими представниками молоді обговорити зняті відео та поділитися враженнями і досвідом, здобутими під час створення міні-фільмів.

Приємною несподіванкою для молодих активістів стали спеціальні подарунки, які для них підготувала команда фонду «Імпульс.ЮА»: спеціальні дипломами з номінаціями, які перегукуються з номінаціями кінопремії «Оскар», та копії знаменитих статуеток. Свої нагороди у відповідних номінаціях отримали:

За найкращі візуальні ефекти – Анастасія Рудь;
За найкращий оригінальний сценарій – Іванна Колесник;
За найкращу жіночу роль – Анна Тищенко;
За найкращу режисуру – Артемій Астаф’єв;
За найкращу редактуру – Еліза Жданова;
За найкращий монтаж – Анастасія Мєтєльова;
За найкращий короткометражний фільм – Сергій Мальцев;
Найкращий дистриб’ютор відео – Валерій Андреєв;
Найкраща продюсерка – Ксенія Трайно;
Найкраща асистентка режисера – Надія Риженко.

Як зізналися самі володарі та володарки символічних відзнак, здобутий в ході інформаційної кампанії досвід надихає їх на активну творчість і надалі. Наразі вони об’єдналися у молодіжний волонтерський рух VolunTeenZ. В їхніх планах в тому числі – проведення нових інформаційних кампаній з важливих тем і створення нових цікавих і корисних соціальних відео.