Короткий відгук від Марії, переселенки з Маріуполя. Разом з донькою вона спочатку поселилася на кілька днів до нашого міні-шелтеру, а потім прийшла на зустріч нашого проєкту соціально-психологічної допомоги для жінок з дітьми.

«Трошки про мою історію перебування у першому пункті на вільній Україні.

20 квітня, у 56 день війни, коли вже почали втрачати надію на евакуацію, я та моя родина — донька, сестра, мама та дві тітки виїхали з блокадного Маріуполя. Ми були саме 6-ма з тих 79 щасливчиків. Увечері 21 квітня ми прибули у Запоріжжя, і з перших хвилин відчули, що нарешті ми у безпеці. Нас гостинно зустріли та надали можливість переночувати у дитячому садочку.

А вже вранці завдяки інформаційній кампанії, яку професійно ведуть представники проєкту Наталя та Микола, ми дізнались про допомогу для жінок та дітей ВПО.

Микола допоміг з можливістю тимчасового житла. Яке ж це було щастя мати можливість відпочити, цивілізовано задовольнити базові потреби, попрати речі у пральній машині.

Протягом 5-ти днів перебування у Запоріжжі ми отримали соціально-психологічну допомогу, одна зустріч з психологинею у центрі, звісно мало, але це було дуже вчасно та надзвичайно важливо. Моїй донці 12 років, протягом воєнних дій, вона не влаштовувала істерик, мало плакала, і я відчувала, що у безпеці все вибухне.

І навіть на зустрічі Орина (ім’я моєї доньки) вона була дуже дуже зосереджена та малоемоційна, а ось іграшка антистрес, яку надали, просто розірвалась, з такою силою донька зжала її. А потім вдома вона розплакалась, і це дуже важливо, що Орина випустила свої емоції, ми довго до цього йшли.

Дякуємо психологіні Анні за професіоналізм, також дякуємо всією родиною всій команді проєкту за допомогу, підтримку, турботу. Гуманітарна допомога: продуктовий та гігієнічний набор це підспор’я не тільки у матеріальному, а навіть більше у моральному плані, відчуття, що про тебе пам’ятають, і ти не один у цьому світі.

Миколаю, Наталю, Анно, безцінне дякую, ви справжні хелпери!»

***

Такі історії надихають і дають сили. Наша команда щиро щаслива допомагати людям долати страшні наслідки війни. Від усього серця сподіваємось, що наша робота полегшить їхні подальші життя. Марії, її доньки і ще десятків сімей, яким нам випала можливість допомогти.

І ми продовжуємо працювати далі! Разом наближуємо перемогу, кожен і кожна на своєму фронті!

P.S. На другому фото ми вже обираємо іншу антистрес-іграшку, на заміну розірваної. Тож без свого антистресику Орина не залишилась!

***

Надання допомоги стало можливим завдяки проєкту «Надання гуманітарної та соціально-психологічної допомоги жінкам з дітьми, які перебувають на території міста Запоріжжя та Запорізької області», що виконує БО “БФ “Імпульс.ЮА” за підтримки Українського Жіночого Фонду.

Партнером проєкту є Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека.

#ГрантиШвидкогоРеагування
#Україна2022

@UkrainianWomensFund
@impulsua
@zounb.zp.ua