Минулої неділі у Запоріжжі завершився триденний тренінг для молоді та молодіжних працівників п’яти ОТГ Запорізької області. Захід отримав неофіційну назву «Ліга успіху: Зустріч п’яти королівств», а організував його місцевий благодійний фонд «Імпульс.ЮА» за підтримки львівського «Товариства Лева».

Мета цієї ініціативу – поширення досвіду активізації волонтерської та громадської діяльності серед підлітків і молоді, який фонд «Імпульс.ЮА» накопичив впродовж річної реалізації власної програми «Ліга успіху».

До участі у тренінгу були відібрані команди з п’яти об’єднаних територіальних громад — Воскресенської, Петро-Михайлівської, Плодородненської, Приморської та Якимівської — які складалися з молодіжного працівника і чотирьох представників молоді громади.

Протягом надзвичайно насичених трьох днів учасники проходили навчання з командної роботи, з розробки проєктів, з основ піару та фандрайзингу та інших. При цьому проводилися як окремі заняття для представників молоді та молодіжних працівників, так і спільні блоки, де всі команди з громад працювали разом.

Під час навчання було багато практичних вправ. Завдяки цьому учасники не тільки закріпили знання і навички на практиці, а й розробили концепції власних ініціатив. Серед запропонованих ідей – створення молодіжного волонтерського руху, відкриття медіа-простору для молоді, створення мапи цікавих для молоді локацій тощо. Протягом школи учасники не тільки розробили концепції власних ініціатив, а також і плани щодо їх впровадження.

Особливістю школи буле те, що частину занять провели випускники попередніх програм фонду «Імпульс.ЮА», які, незважаючи на молодий вік, вже мають певний досвід волонтерської і навіть тренерської діяльності. Як показує практика, проведення якісного навчання за принципом «рівний-рівному» може мати надзвичайно ефективний вплив на підлітків та молодь.

Для значної частини молодих учасників тренінгу це був перший досвід участі у подібних активностях. Втім, із достатньо серйозними і складними темами навчання вони впоралися цілком успішно. За словами самих учасників школи, додому вони поїхали вже зовсім іншими. З новими баченнями, новими ідеями і новою енергією. Як зазначили представники ОТГ, подібне навчання особливо важливе для молоді із сільських районів, адже вони часто просто не мають уявлення про те, як можна реалізувати свої ідеї.

Тепер на учасників проєкту очікує випробовування власних сил на практиці, у здійсненні перших кроків по впровадженню розроблених ініціатив у своїх громадах. А команда проєкту буде і надалі підтримувати діяльність своїх нових друзів.

Проект «Активізація громадської діяльності молоді ОТГ Запорізької області» реалізується благодійним фондом «Імпульс.ЮА» за фінансової підтримки ГО Товариство Лева (м. Львів, Україна) за кошти Національного фонду підтримки демократії / National Endowment for Democracy (м. Вашингтон, США).

 

Микола КОЛОДЯЖНИЙ